Den: 8. 11. 2023

Halloween na Curie

V úterý 31.10. proběhl na naší škole Halloweenský den. Děti se v rámci poznávání kultury anglicky mluvících zemí nejen dozvěděly, odkud tento strašidelný svátek pochází, ale také ho prožily na vlastní kůži. Školu zaplnily masky a kostýmy a chodbami se ozývalo “Trick or Treat”. Masky si děti zhodnotily navzájem v hodinách angličtiny a výherci získali čestný diplom a sladkou odměnu.

Tím ale naše Halloweenské řádění zdaleka nekončilo. Děti prvního stupně se zapojily do soutěže o nejoriginálnější příšerku s krátkým popisem v angličtině. Z mnoha desítek skvělých výtvorů jsme nakonec vybraly čtrnáct nejzajímavějších příšer a ocenily jejich autory sladkou odměnou a dalšími tematickými cenami.

Druhostupňoví žáci se zapojili do výzvy “Fan(g)tastic poetry” ve které měli před sebou opravdový oříšek: napsat originální Halloweenskou báseň v angličtině. Děti se s úkolem popraly více než statečně a napsaly díla, za které by se nemusel stydět ani Edgar Allan Poe. Po pečlivém pročítání jsme ocenily 6 nejlepších básní z prvního a druhého stupně. 

Děkujeme všem žákům a kolegům za účast a za rok zase na Hallo-widěnou! 

Paní učitelky angličtiny Štastná, Netušilová a Srncová

Výherní básně

Ukázkové hodiny lekcí OSV – MIU

Od září letošního školního roku je součástí našeho vzdělávacího programu Metoda instrumentálního uvědomování (MIU). Nabízíme Vám rodičům ukázkového hodiny, kde metodu představíme. 

Ukázkové hodiny budou rozdělené podle věku dětí, pro které je program určen. Mladší děti (první až třetí třídy) pracují metodou MIU Basic, starší využívají instrumenty MIU Standard.

Rezervaci na ukázkovou hodinu je nutné provést zde https://www.supersaas.cz/schedule/ZS_Curie/ukazkaMIU. V případě naplnění kapacity nás kontaktujte na dita.kucerova@zscurie.cz.