Do školy patří knihy a možnost si je prohlížet, číst, pobývat mezi nimi. V naší škole najdete knihy ve školní knihovně a další jsou k dispozici dětem i v třídních knihovničkách a v družině.

Školní knihovna je na dvou místech: knížky pro začínající čtenáře nabízí hlavně knihovna 1 v 1. patře školy (ve třídě MNŽ), kterou vede paní učitelka a vedoucí čtenářského klubu Kateřina Jůzová.
A pro žáky 2. stupně a děti ze čtenářských klubů jsme v roce 2019 otevřeli knihovnu 2 ve 4. patře školy (v učebně SPPG). Tu má na starosti knihovnice a vedoucí čtenářského klubu Hana Holubkovová.

Katalog školní knihovny v Bakalářích (zatím jen Knihovna 2): https://bakalari.zscurie.cz/next/knihovna.aspx

Knihovna 1 

je v prvním patře. Je možné ji navštívit kdykoliv v průběhu dopoledne a někdy i odpoledne. Najdete tu knihy především pro začínající čtenáře, ale je možné si tu půjčit i zajímavé encyklopedie. 

Kdy máme otevřeno?

Knihovna 1  

Každý den: 

9:40 – 9:55 

10:40 – 10:55

11:40 – 11:55

Středa:

13:00 – 14:00

Kontakt:

Kateřina Jůzová (Knihovna 1)

e-mail: katerina.juzova@zscurie.cz

Knihovna 2 

je ve čtvrtém patře. Je to sice pracovna speciálních pedagogů, ale o hlavní přestávce a občas i odpoledne sem může každý. Dvakrát v týdnu se tu scházejí děti ve čtenářském klubu (www.ctenarskekluby.cz) a ve čtvrtek odpoledne máme otevřeno pro každého, kdo si potřebuje odpočinout od školního rámusu. Najdete tu hlavně knihy pro zkušenější čtenáře, pro teenagery a doporučenou/povinnou četbu, ale část fondu tvoří i zde knížky pro začínající čtenáře.

Kdy máme otevřeno?

9,40-9,55 a 10,40-10,55 (každý den o hlavní přestávce)

čtvrtek 12,00 – 13,30

Co u nás najdete?

Knihy pro všechny a o všem možném… ale hlavně knihy nové, obsahově kvalitní a atraktivní.

Na policích máme: komiksy, detektivky, dobrodružné, zamilované, fantasy, sci-fi, o minulosti, o zvířatech, o vesmíru, o rostlinách, o malování a fotografování, encyklopedie a slovníky, o vynálezech, o autech, vlacích i letadlech, o vaření… a mnoho dalšího.

Kdo k nám může přijít?

Přijít může opravdu každý žák školy: od prvňáčků po děváťáky; chodí si k nám půjčovat také asistenti, vychovatelé, učitelé i paní ředitelka. Přijďte se podívat, třeba jen tak, nemusíte si nic půjčovat. Knihovna je tu i pro ty, kdo čtou málo nebo neradi…

Jak se půjčuje

Knížku vám může půjčit pouze knihovnice, učitel/ka nebo asistent/ka. Neodnášejte si prosím knihy z knihovny jen tak, mohly by se zatoulat po škole nebo bůhvíkde a už se k nám pak třeba nevrátí. Když uvidíte, jak někde ve škole leží kniha s naší samolepkou a nikdo s k ní nehlásí, vraťte ji k nám do knihovny. Díky!

VRAŤ MĚ
DO KNIHOVNY 2
ZŠ CURIE

A jak se vrací

Knihy půjčujeme na měsíc, ale dají se prodloužit – po domluvě. Můžete je vracet buď stejně jako jste si je půjčili: někomu dospělému v knihovně, který si to zapíše, nebo do bílého plastového boxu pod tabulí. Než ale dáte knihu do boxu, nalepte na ni papírek s Vaším jménem a třídou, ať víme, kdo to vrátil!

Výpůjčky na hodinu

V knihovně najdete pod tabulí krabice označené “VÝPŮJČKY NA HODINU” s vybranými knihami k půjčení na hodinu. Bude tam i seznam knih. V každé knize je její lísteček. 

  1. Vybranou krabici se všemi knihami v ní odnese do třídy učitel nebo asistent. 
  2. Žáci si vyberou knihu ke čtení v hodině. 
  3. Pokud si žák bude chtít na konci hodiny knihu půjčit domů, napíše na lísteček v knize datum, své jméno a třídu. Lísteček dá učiteli/asistentovi, knihu si nechá.
  4. Po hodině asistent/učitel zkontroluje, že se všechny knihy vrátily, dá je do krabice a odnese je zpátky do knihovny. Lístečky půjčených knih na doma hodí do označeného boxu.

Kontakty

Hana Holubkovová (Knihovna 2, koncept školních knihoven)

hana.holubkovova@zscurie.cz

Dita Kučerová

dita.kucerova@zscurie.cz