Autor: zscuriecz (Strana 1 z 2)

Vyšlo první číslo školních novin

Minulý týden jste do rukou mohli dostat 1. číslo nového čtvrtletníku Curier.

Curier jsou školní noviny, které budou přinášet pravidelné zprávy o akcích a událostech probíhajících ve škole. Redakce novin se skládá ze žáků z různých tříd napříč školou.

V prvním čísle se můžete těšit na reportáž z Mikuláše nebo rozhovor s paní ředitelkou.

Elektronickou verzi Curieru najdete zde.

Máte-li připomínky, nápady na zlepšení nebo náměty na nové články, můžete napsat do redakce na e-mail: curier.redakce@zscurie.cz

Škola nanečisto

Kurz je určen pro děti, které mají od září nastoupit do ZŠ. Předškolák se zapisuje na jednu hodinu týdně v konkrétním dni.

Kurz je tvořen 13 šedesátiminutovými vyučovacími hodinami. Předškoláci absolvují jednu vyučovací hodinu týdně. Přihlásit se mohou na jeden z termínů od pondělí do čtvrtka. Během jednoho týdne se ve všech skupinách pracuje podle stejných úkolových listů. Maximální počet ve skupině je 12 předškoláků.

Děti se v kurzu hravou formou seznamují se školou a jejím chodem, vyzkouší si své dovednosti, schopnost koncentrace a začlenění do kolektivu. V hodinách pracují na zábavných cvičeních, která rozvíjejí optickou a verbální paměť, matematickou představu, grafomotoriku, rytmizaci, vyjadřovací schopnosti, porozumění předčítanému textu a fonematický sluch – obecné dovednosti potřebné pro úspěšný vstup do 1. ročníku ZŠ. Každá lekce je rozdělena na jednotlivé části, které naplňují dané pedagogické cíle.

V rámci kurzu bude do hodin docházet speciální pedagožka a školní psycholožka a budou sledovat zralost a připravenost dítěte k nástupu do 1. třídy. S nimi si zároveň budete moci domluvit i konzultaci.

Škola nanečisto začíná v lednu – konkrétně pondělí až čtvrtek 16.1. – 19.1.2023.
Cena kurzu: 1300 Kč

Časy a lektorky:

  • Pondělí 14h-15h (Novotná)
  • Pondělí 15h-16h (Kučerová)
  • Úterý 15h-16h (Koudelová)
  • Středa 15h-16h (Stoklasová)
  • Čtvrtek 15h-16h (Novotná)

Pokud máte zájem, vyberte si jeden z termínů a napište na níže uvedený mail. Pokud vám vyhovuje více možností (více dní), napište je všechny, usnadní nám to rozřazování – pomůžete těm, kteří mohou jen v jednom termínu.

Kontakt: Barbora Novotná, tel: 725 291 229, e-mail: barbora.novotna@zscurie.cz

Zájezd do Barcelony

Milí studenti druhého stupně, paní uč. Guevara vás zve na výjezd do Španělska – Barcelony, který se uskuteční 6. – 14. května 2023. Součástí zájezdu je návštěva místních památek, atrakcí a budeme používat španělštinu jako hlavní komunikační jazyk (viz. letáček). V případě zájmu kontaktujte p. uč. Guevarou, která vám podá více informací. Závaznou přihlášku vyplňte zde.

Školní e-shop

Rádi bychom Vás touto cestou informovali o otevření našeho speciálního e-shopu! Můžete si tak pořídit libovolný kousek ze školní kolekce. Odkaz na e-shop naleznete zde: www.kraloveskoly.cz/zscurie.

Objednávání je již spuštěno a bude možné až do 16. listopadu. Následně se e-shop uzavře a objednané zboží půjde do výroby. Neváhejte proto, pokud si chcete pořídit ten svůj kousek ze školní kolekce v tomto roce.
Doufáme, že Vás tato informace potěší!


S pozdravem a přáním krásného dne,
vedení školy

Adventní výlet do Salzburgu

Salzburd - ilustrační foto

Milí žáci druhého stupně, paní uč. Michálková vás zve na výjezd do Rakouska, který se uskuteční 23. – 25. listopadu 2022.
Součástí je návštěva památek, adventních trhů a rakouské kultury v předvánočním čase (viz letáček). V případě zájmu vyplňte předběžnou přihlášku online do 31. 10.

Závazné přihlášky budou následně spuštěny 1. 11.

Výjezd do Velké Británie

Milí žáci, výjezd je plně obsazený! Na ty z vás, na které se nedostalo, nesmutněte, další výjezd bude za rok.

Milí studenti druhého stupně, paní uč. Srncová vás zve na výjezd do Británie, který se uskuteční 22. – 28. dubna 2023. Součást zájezdu je výuka angličtiny v místní škole a návštěva místních památek a atrakcí (viz. letáček). V případě zájmu kontaktujte p. uč. Srncovou, která vám podá více informací. Závazné přihlášky je možno podávat od příštího týdne.

Balíček okamžité pomoci Pražanům

Vážení rodiče,
Magistrát hlavního města Prahy (MHMP) schválil tzv. Balíček okamžité pomoci Pražanům. Některé jeho položky bude realizovat škola. V našem případě jde o úhradu poplatku za školní družinu.

Kromě toho je možné přes školu žádat o příspěvek z tzv. Fondu solidarity. Prostředky z tohoto fondu mají být využity zejména k zachování sociální koheze uvnitř tříd/skupin při mimoškolních aktivitách organizovaných školou – tedy takových, které jsou školou organizovány a jsou prostřednictvím školy i financovány. Jde tedy o to, aby se některých akcí mohly účastnit i děti, jejichž rodiče by si nemohli dovolit uhradit celou částku (například lyžařský kurz – zde je možné peníze použít také na úhradu zálohy). Maximální limit na žadatele při čerpání z tohoto fondu je 10 tis. Kč za celý školní rok 2022/2023. Příspěvek z Fondu může pokrývat pouze část nákladů na konkrétní aktivitu, nebo i celé náklady.

V přílohách naleznete metodiku podávání žádosti včetně podmínek čerpání příspěvků a tiskopisy žádostí.

O prominutí úplaty za stravné je třeba žádat přímo ve školní jídelně.

S přáním klidných podzimních dnů
T. Martínková

NHL Fan Tour

Přijďte se podívat na akci NHL GLOBAL FAN TOUR, která se bude konat 30. 9. 2022 od 10:00 na Náměstí republiky a 1. 10. 2022 od 10:00 v Metropoli Zličín.
Akce se koná na podporu říjnové NHL GLOBAL SERIES, dvojutkání hokejové NHL v Praze.

Je příležitostí, jak děti mohou zažít atmosféru NHL na vlastí kůži formou sportovně zaměřených aktivací. Dále nám záleží na tom, aby se děti hýbaly a budovaly pozitivní vztah ke sportu. GLOBAL FAN TOUR podporuje pohyb nejen dětí, ale samozřejmě i dospělých.

Návštěvníci si mohou vyzkoušet zahrát si hokej uvnitř speciálního hokejového hřiště (s míčkem), mohou si vyzkoušet střelbu na terč, střelbu s radarem a další zajímavé aktivity.

Součástí programu bude také soutěž o suvenýry GLOBAL FAN TOUR nebo NHL.
Program je následující:
10:00 – 12:00 účast dětí z 1. stupňů ZŠ
12:00 – 14:00 účast dětí z 2. stupňů ZŠ

« Starší příspěvky