Měsíc: Září 2022

Balíček okamžité pomoci Pražanům

Magistrát hlavního města Prahy (MHMP) schválil tzv. Balíček okamžité pomoci Pražanům. Některé jeho položky bude realizovat škola. V našem případě jde o úhradu poplatku za školní družinu.

Kromě toho je možné přes školu žádat o příspěvek z tzv. Fondu solidarity. Prostředky z tohoto fondu mají být využity zejména k zachování sociální koheze uvnitř tříd/skupin při mimoškolních aktivitách organizovaných školou – tedy takových, které jsou školou organizovány a jsou prostřednictvím školy i financovány. Jde tedy o to, aby se některých akcí mohly účastnit i děti, jejichž rodiče by si nemohli dovolit uhradit celou částku (například lyžařský kurz – zde je možné peníze použít také na úhradu zálohy). Maximální limit na žadatele při čerpání z tohoto fondu je 10 tis. Kč za celý školní rok 2022/2023. Příspěvek z Fondu může pokrývat pouze část nákladů na konkrétní aktivitu, nebo i celé náklady.

V přílohách naleznete metodiku podávání žádosti včetně podmínek čerpání příspěvků a tiskopisy žádostí.

O prominutí úplaty za stravné je třeba žádat přímo ve školní jídelně.

S přáním klidných podzimních dnů
T. Martínková

NHL Fan Tour

Přijďte se podívat na akci NHL GLOBAL FAN TOUR, která se bude konat 30. 9. 2022 od 10:00 na Náměstí republiky a 1. 10. 2022 od 10:00 v Metropoli Zličín.
Akce se koná na podporu říjnové NHL GLOBAL SERIES, dvojutkání hokejové NHL v Praze.

Je příležitostí, jak děti mohou zažít atmosféru NHL na vlastí kůži formou sportovně zaměřených aktivací. Dále nám záleží na tom, aby se děti hýbaly a budovaly pozitivní vztah ke sportu. GLOBAL FAN TOUR podporuje pohyb nejen dětí, ale samozřejmě i dospělých.

Návštěvníci si mohou vyzkoušet zahrát si hokej uvnitř speciálního hokejového hřiště (s míčkem), mohou si vyzkoušet střelbu na terč, střelbu s radarem a další zajímavé aktivity.

Součástí programu bude také soutěž o suvenýry GLOBAL FAN TOUR nebo NHL.
Program je následující:
10:00 – 12:00 účast dětí z 1. stupňů ZŠ
12:00 – 14:00 účast dětí z 2. stupňů ZŠ

Den otevřených dveří Střediska volného času Jednička

Přijďte s námi zahájit 2. školní rok ve Středisku volného času Jednička!
Těšíme se na Vás 13. září 2022 (15:00-18:00) na akci Den otevřených dveří.

Zaujal vás některý z námi inzerovaných zájmových kroužků? Jste zvědaví, jaké akce, příměstské tábory ad. zajímavosti pro vás chystáme? Rádi byste dětem smysluplně naplánovali volný čas, ale váháte, co vybrat?
Promluvte si s našimi lektory, prohlédněte si naše moderně vybavené učebny s ukázkami některých kroužků, nahlédněte do tanečního a divadelního sálu nebo si vyrobte něco pěkného ve výtvarném atelieru! Navštivte výstavu obrazů a vychutnejte si ji třeba za hudebního doprovodu našich kroužkových dětí!
Srdečně vás zveme do Jedničky – kreativního místa, plného radosti a zajímavých možností využití vašeho volného času!