Termín

15. – 21. 6. 2024

Cena

14 400 Kč

PROGRAM ZÁJEZDU

1. DEN: CESTA DO VELKÉ BRITÁNIE

Odjíždět budeme od školy v odpoledních hodinách. Autobusem pojedeme přes Německo a Belgii a zastavovat budeme jen na protažení a toalety.

2. DEN: OXFORD

Během noci projedeme Belgií a brzy ráno dorazíme do Francie, abychom se přepravili přes kanál La Manche. Po příjezdu do Velké Británie se vydáme do centra slavného univerzitního města Oxford. Projdeme se ulicí High Street, kolem kostela St. Mary the Virgin, slavné knihovny Bodleian Library, pozoruhodné knihovny Radcliffe Camera, divadla Sheldonian Theatre, kolem mnoha kolejí a jiných zajímavostí. Dojdeme až ke koleji Christ Church College, kterou navštívíme a podíváme se do míst, kde se také filmovaly scény pro filmy o Harry Potterovi. V případě zájmu navštívíme univerzitní muzeum (kostry dinosaurů, vyhynulý pták Dodo aj.) nebo Ashmolean Museum (přezdívané „malé Britské muzeum“). Odpoledne si zahrajeme velkou zábavnou hru na poznání města a budeme mít čas na nákup suvenýrů. Večer se ubytujeme v hostitelských rodinách, kde si dáme večeři a odpočineme si.

3. DEN: DOPOLEDNÍ VÝUKA, STRATFORD UPON AVON

Po snídani absolvujeme dopolední výuku angličtiny v místní škole. Odpoledne vyrazíme do půvabného a turisty velmi vyhledávaného města Stratford upon Avon. Projdeme se kolem rodného domu slavného anglického spisovatele Williama Shakespeara a podíváme se do kostelíku Holy Trinity, kde je dramatik pohřben. Večer se vrátíme na ubytování do hostitelských rodin, kde se navečeříme a procvičíme se v anglické konverzaci.

4. DEN: DOPOLEDNÍ VÝUKA, WINDSOR CASTLE

Po snídani nás opět čeká výuka angličtiny v místní škole. Odpoledne navštívíme Windsor Castle, největší a stále obývaný hrad ve Velké Británii, sídlo královské rodiny. Prohlédneme si královské místnosti s množstvím úžasných exponátů (kulka, která zabila admirála Nelsona, Podvazkový řád, slavné portréty členů královské rodiny aj.), pomník prince Alberta i kapli sv. Jiří. Večer se vrátíme na ubytování do hostitelských rodin, kde si dáme večeři a odpočineme si.

5. DEN: DOPOLEDNÍ VÝUKA, BLENHEIM PALACE, BLADON

Po snídani nás naposledy čeká výuka angličtiny v místní škole. Odpoledne přejedeme do rodiště Winstona Churchilla a sídla vévodů z Marlborough, do Blenheim Palace. Navštívíme tento rozsáhlý barokní komplex a anglické zahrady projektované „Capability“ Brownem. V podvečer se krátce zastavíme ve vesničce Bladon, kde je Winston Churchill pochovaný. Večer se vrátíme do hostitelských rodin, navečeříme se a popovídáme si o svých zážitcích.

6. DEN: LONDÝN

Po snídani nás čeká celodenní prohlídka Londýna. Lodí se přesuneme do centra a během procházky uvidíme sídlo krále Buckingham Palace, místo královských korunovací Westminster Abbey, vládní třídu Whitehall, náměstí Trafalgar Square s Národní galerií, projdeme se čtvrtí Soho, kde zavítáme na Piccadilly Circus se světelnými reklamami, do čínské čtvrti a na Leicester Square. Odpoledne si nakoupíme suvenýry a navštívíme některou ze známých londýnských atrakcí. V podvečer se s Londýnem rozloučíme, metrem přejedeme k autobusu a odjedeme jihovýchodním směrem ke kanálu La Manche, přes který se vrátíme zpět do Francie.

7. DEN: NÁVRAT DO ČR

Přes noc projedeme Belgií a Německem s potřebnými zastávkami na protažení a toalety. Zpět ke škole přijedeme v odpoledních hodinách.

V CENĚ JE ZAHRNUTO

  • doprava zájezdovým autobusem – klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej teplých a chlazených nápojů
  • 2x cesta přes kanál La Manche (dle dostupnosti Eurotunel nebo trajekt)
  • 4x ubytování v anglických rodinách, 4x snídaně, 4x večeře, 4x oběd formou balíčku
  • služba průvodce po celou dobu zájezdu
  • mobilní aplikace plná praktických informací a zábavy pro každého účastníka
  • 9 hodin výuky (po 45 minutách) ve třídách po 15 studentech s místními lektory v jazykové škole
  • komplexní cestovní pojištění včetně léčebných výloh, úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V CENĚ NENÍ ZAHRNUTO

  • vstupy do navštívených objektů a atrakcí (doporučená částka 110 GBP/studenti a 80 GBP/děti do 15 let vč.)
  • ETA (Electronic Travel Authorization – elektronická cestovní registrace) – ETA bude potřebná pro vstup do Velké Británie od r. 2024. Váže se na platný cestovní pas a platí dva roky, cena je 10 GBP. Zařídit si ji musí každý sám, návod bude po zveřejnění podrobností uveden na těchto stránkách.