Termín

13. – 15. 12. 2023

Cena

5 500 Kč

Program

1.  DEN: NORIMBERK – JUSTIČNÍ PALÁC, CENTRUM MĚSTA

Na zájezd vyjedeme od budovy školy v brzkých ranních hodinách. Autobusem pojedeme do Německa a zastavovat budeme jen na protažení a toalety. Dopoledne přijedeme do známého města Norimberk a navštívíme Justiční palác, ve kterém se odehrály procesy Mezinárodního vojenského tribunálu s předními válečnými zločinci 2. světové války. Navštívíme tu místní expozici s dobovými audio a videozáznamy. V odpoledních hodinách si prohlédneme centrum města – uvidíme hrad Kaiserburg, Radnici, Frauenkirche, St. Lorenz-Kirche, Frauentor, Weisser Turm a další památky a zajímavosti města. Navštívíme také expozici v domě Albrechta Dürera, známého německého malíře. Budeme mít i volný čas na individuální zájmy v blízkosti náměstí Hauptmarkt a nákupní třídy Karolinen Straβe. V podvečer odjedeme na ubytování.

2.  DEN: NORIMBERK – VÝROBNA PERNÍKŮ, ZOO, ADVENTNÍ TRHY

Po snídani navštívíme výrobnu perníků, kde uvidíme film o jejich výrobě a historii a samozřejmě také ochutnáme. Pak si prohlédneme norimberskou ZOO a delfinárium. Uvidíme nosorožce, gorily, tygry, lvy, velbloudy, žirafy a mnoho dalších zvířat, v delfináriu dále několik bazénů pro tučňáky a lední medvědy. Odpoledne se přesuneme do centra Norimberku a užijeme si atmosféru adventních trhů. V podvečer se vrátíme na ubytování jako předchozí noc.

3.  DEN: ROTHENBURG OB DER TAUBER

Po snídani se vydáme do nejzachovalejšího středověkého městečka Bavorska – Rothenburg ob der Tauber. Na úvod nás čeká procházka městem – brána Spitaltor, ulička Schmiedgasse s hrázděnými domy, zahrady Burggarten s pěkným výhledem na město, zvuky vánočních koled z gotického kostela St. Jakobs Kirche, procházka po severních hradbách k bráně Galgentor s výhledy na centrum města, renesanční Radnice s barokním podloubím a další. Pak budeme mít dostatek volného času na poznávání městečka a případné nákupy. Navštívíme také vánoční trhy s místními delikatesami na náměstí Marktplatz. V odpoledních hodinách odjedeme zpět do České republiky. Ke škole se vrátíme v pozdních večerních hodinách.

V ceně je zahrnuto:

  • doprava zájezdovým autobusem – klimatizace, kávovar, video, lednička, prodej nápojů
  • 2x ubytování se snídaní v hotelu ve vícelůžkových pokojích
  • služba průvodce po celou dobu zájezdu
  • mobilní aplikace plná praktických informací a zábavy pro každého účastníka
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do navštívených objektů: cca 20 EUR pro studenty do 18 let