Den: 26. 5. 2023

Informace ke změně harmonogramu rekonstrukce bývalého hotelu InterContinental

Změny se týkají termínu odstraňování materiálu s azbestovými vlákny, který se nachází v uzavřené instalační šachtě stavby v části objektu č. p. 44, jež je určena k zachování. Jeho odstranění bylo naplánováno na rok 2024 a měly mu předcházet práce na druhé části domu, která je určena k bourání a kvůli které došlo k uzavření školního hřiště. Cílem vždy bylo vše realizovat tak, aby záborem pozemku už nebylo narušeno zahájení školního roku 2023/24. Stavebník – společnost Metrostav – navíc přizval s investorem k plánování všech prací znalkyni jmenovanou soudem z oboru chemie a oboru čistota ovzduší se specializací na azbest a ostatní anorganická vlákna Ing. Zoju Guschlovou, Ph.D., jež je renomovanou odbornicí s desítkami let zkušeností.

Výsledkem tohoto řešení bude prostor definitivně vyčištěný od veškeré azbestové zátěže, kde budou moci bezpečně pokračovat stavební práce v souladu s finálním harmonogramem a bez rizika šíření poplašných zpráv, které by mohly vyvolávat znepokojení veřejnosti.

Postup bude v koordinaci se stavebníkem a za dozoru doktorky Guschlové, která je mimo jiné vedoucí mezinárodně akreditovaného inspekčního orgánu, realizovat specializovaná sanační firma Ekolsan. Sanace azbestu bude probíhat ve dnech 1. a 2. června 2023 v hermeticky uzavřeném kontrolovaném pásmu se sníženou tlakovou diferencí a za průběžného měření stavu ovzduší mimo toto vytvořené hermeticky uzavřené kontrolované pásmo. Současně bude po celou dobu probíhat měření stavu ovzduší uvnitř ZŠ nám. Curieových. 

Z tohoto důvodu bude budova školy ve dnech 1. a 2. června 2023 uzavřena a jednotlivé třídy se budou účastnit mimoškolních programů. Jejich konkrétní podobu sdělí žákům i rodičům třídní učitelé.

Pro rodiče jsme ve spolupráci s investorem a stavebníkem připravili na pondělí 29. května 2023 od 19:00 webinář na téma likvidace azbestu, kterého se zúčastní Ing. Zoja Guschlová, Ph.D. a bude připravena odpovídat na všechny dotazy.